Luktdosor, tre stycken, silver, bla av Alexander Magnus Lundström, Visby 1840

Silver, delvis förgyllt med filigran och glasstenar.
En av Alexander Magnus Lundström, Visby 1840. Höjd ca 44mm.
En av Anders Simon Eskelund, Visby 1854. Höjd ca 42mm.
En ostämplad dosa, höjd 48mm. Total vikt 59 gram.

Slitage, smärre bucklor.

Auktionen avslutas
9 dagar 4 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V32