Dosa, delvis förgyllt silver, av Carl Anders Bahr (verksam i Visby 1835-52).
Delvis förgyllt silver . Oval, lock med filigrandekor och färgade glasstenar. Otydligt årsindex. Botten med ciselerade initialer. Längd ca 71mm, vikt ca 42 gram.
Smärre slitage.
Auktionen avslutas
9 dagar 3 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor