Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Åkdyna, trensaflossa / halvflossa, ca 106 x 47 cm, sydvästra Skåne, omkring år 1800

Röd slätvävd botten med knutet polykromt mönster av tre sammanhängande medaljonger och romber. Signerad M SD AAD

Slitage, skador.

Auktionen avslutas
8 dagar 22 timmar
300
29
33
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
29 jan 20:15
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - S16