Åkdyna, Skåne, tidigt 1900-tal, ca 144 x 57 cm.

Svart botten med polykromt mönster av växtlighet och tre papegojor.

Smärre slitage. Något blekt.

Klubbat pris
9 200
879
998
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (50 bud)
15 jan 19:58
9 200 SEK
11
15 jan 19:57
9 000 SEK
15 jan 19:57
8 800 SEK
11
15 jan 19:57
8 600 SEK
15 jan 19:57
8 400 SEK
11
15 jan 19:55
8 200 SEK
8
15 jan 19:55
8 000 SEK
15 jan 19:55
8 000 SEK
8
15 jan 19:53
7 700 SEK
15 jan 19:53
7 500 SEK
15 jan 19:53
7 200 SEK
8
15 jan 19:53
7 000 SEK
8
15 jan 19:52
6 700 SEK
15 jan 19:52
6 500 SEK
15 jan 19:52
6 200 SEK
8
15 jan 19:52
6 000 SEK
15 jan 19:52
6 000 SEK
8
15 jan 19:51
5 700 SEK
15 jan 19:51
5 500 SEK
15 jan 19:50
5 200 SEK
8
15 jan 19:50
5 000 SEK
15 jan 19:50
4 800 SEK
8
15 jan 19:48
4 600 SEK
15 jan 19:48
4 500 SEK
15 jan 19:47
4 400 SEK
8
15 jan 19:47
4 200 SEK
15 jan 19:44
4 000 SEK
11
15 jan 19:43
3 800 SEK
10
15 jan 19:43
3 650 SEK
10
15 jan 19:43
3 600 SEK
15 jan 19:42
3 400 SEK
10
15 jan 19:42
3 250 SEK
10
15 jan 19:42
3 200 SEK
15 jan 19:42
3 000 SEK
10
15 jan 19:40
2 700 SEK
15 jan 8:39
2 500 SEK
15 jan 8:39
2 400 SEK
14 jan 20:34
2 200 SEK
9
14 jan 20:03
2 000 SEK
14 jan 20:03
2 000 SEK
9
14 jan 15:32
1 800 SEK
14 jan 13:39
1 600 SEK
8
13 jan 16:25
1 200 SEK
12 jan 20:12
1 000 SEK
12 jan 11:05
850 SEK
11 jan 14:12
800 SEK
10 jan 12:52
700 SEK
10 jan 11:45
600 SEK
9 jan 23:30
500 SEK
8 jan 21:42
300 SEK