Märta Måås-Fjetterström

(Sverige, 1873-1941)
Märta Måås-Fjetterström
(Sverige, 1873-1941)

Matta, "Ljusa mattan", rölakan, ca 215 x 180 cm, signerad MMF

Komponerad 1928, tillverkad före 1942.

Slitage. Smärre skador på kortsidorna. Kortsidorna saknar några knutrader.

Formgivare

Klubbat pris
57 000
5 460
6 176
Utropspris
50 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
15 jan 11:37
57 000 SEK
15 jan 11:37
55 000 SEK
15 jan 11:04
52 000 SEK
12 jan 19:00
50 000 SEK
12 jan 19:00
50 000 SEK
12 jan 18:50
46 000 SEK
12 jan 18:50
44 000 SEK
10 jan 13:36
42 000 SEK
8 jan 22:11
40 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13