Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Askar, 2 st, tenn, GAB, 1935 respektive 1936.

Knoppar i trä respektive bakelit. Räfflad dekor. Märkta i godset. Diamer på den mindre asken ca 7,5 cm. Längd på den större asken ca 22,3 cm. Höjd ca 4,5 cm.

Slitage. Märken. Färgbortfall. Smärre bucklor.

Auktionen avslutas
2 dagar 22 timmar
1 000
97
111
Utropspris
2 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
26 jan 23:12
1 000 SEK
25 jan 15:34
750 SEK
24 jan 20:51
550 SEK
23 jan 15:19
500 SEK
22 jan 22:40
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V31