Collier med hänge samt örhängen ett par för George Jensen Danmark sterlingsilver samt sten
Collier stämplat Torun, löstagbart vändbart hänge, inre diameter 145 mm, total vikt ca 67 gram, örhängen diameter ca 13 mm, vikt ca 3,9 gram totalt, i originalaskar
Obetydligt ytslitage. En ask med slitage