Urna med lock samt fat med lock, 1 + 8, Marocko (?), 1900-tal

Metall och bemålad terrakotta, emaljdetaljer, urnans höjd 38 cm, fatens höjd ca 16 cm

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Slitage. Damm. Nagg.

Klubbat pris
1 600
152
174
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
30 dec 2025 11:06
1 600 SEK
30 dec 2025 11:06
1 500 SEK
28 dec 2025 21:58
1 250 SEK