Bålskål tidigt 1900-tal

Bålskål tidigt 1900-tal

Lös skål av glas med målad dekor, ställ och lock av nysilver, höjd c 36 cm

Bruksslitage. Lock med sliten försilvring. Liten kantnagg

Klubbat pris
900
85
98
Utropspris
1 800 SEK
Budhistorik (3 bud)
30 dec 2025 11:16
900 SEK
25 dec 2025 16:00
700 SEK
23 dec 2025 23:01
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13