Arne Jones

(Sverige, 1914-1976)
Arne Jones
(Sverige, 1914-1976)

Arne Jones, Förlaga till "Mänsklig byggnad"

Signerad A. Jones och daterad -63. Trä, monterad på svart sockel, total höjd 65 cm.

Slitage.

Förlaga till utsmyckning av fontän vid Högskolan i Luleå.

Klubbat pris
7 500
716
813
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (34 bud)
10
12 jan 18:53
7 500 SEK
8
12 jan 18:53
7 401 SEK
8
12 jan 18:52
7 200 SEK
10
12 jan 18:52
7 000 SEK
10
12 jan 18:51
6 900 SEK
8
12 jan 18:51
6 700 SEK
10
12 jan 18:49
6 500 SEK
8
12 jan 18:48
6 500 SEK
10
12 jan 18:48
6 000 SEK
8
12 jan 18:47
5 801 SEK
10
12 jan 18:47
5 600 SEK
8
12 jan 18:47
5 400 SEK
10
12 jan 18:45
5 200 SEK
8
12 jan 18:45
5 000 SEK
10
12 jan 18:44
4 655 SEK
9
12 jan 17:55
4 455 SEK
12 jan 16:31
4 255 SEK
8
12 jan 16:31
4 100 SEK
11 jan 20:39
3 850 SEK
8
11 jan 20:39
3 650 SEK
11 jan 20:39
3 450 SEK
8
11 jan 20:39
3 250 SEK
10 jan 21:37
3 050 SEK
10 jan 21:37
2 850 SEK
10 jan 19:40
2 800 SEK
10 jan 15:30
2 600 SEK
10 jan 15:30
2 406 SEK
10 jan 15:30
2 400 SEK
10 jan 15:30
2 200 SEK
9 jan 17:22
2 000 SEK
9 jan 14:52
1 900 SEK
7 jan 10:07
1 800 SEK
5 jan 14:31
1 700 SEK
5 jan 12:36
1 500 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13