Arne Jones

(Sverige, 1914-1976)
Arne Jones
(Sverige, 1914-1976)

Arne Jones, relief, "Människans broar", brons, 1947

Signerad och daterad, numrerad II/IV, 33 x 15,5 x 3 cm

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Arne Jones

Finns som skulptur på Moderna Museet

Utropspris
4 000 SEK