Arne Jones

(Sverige, 1914-1976)
Arne Jones
(Sverige, 1914-1976)

Arne Jones, relief, "Människans broar", brons, 1947

Signerad och daterad, numrerad II/IV, 33 x 15,5 x 3 cm

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Arne Jones

Finns som skulptur på Moderna Museet

Klubbat pris
8 500
812
922
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
12 jan 18:34
8 500 SEK
8
12 jan 18:34
8 300 SEK
12 jan 18:31
8 100 SEK
8
12 jan 18:31
7 900 SEK
12 jan 18:31
7 700 SEK
8
12 jan 18:31
7 500 SEK
12 jan 18:30
7 100 SEK
8
12 jan 18:30
6 900 SEK
12 jan 18:27
6 615 SEK
12 jan 18:27
6 415 SEK
9 jan 17:33
6 110 SEK
9 jan 17:31
6 000 SEK
8 jan 17:17
5 900 SEK
7 jan 22:21
5 700 SEK
7 jan 22:21
5 500 SEK
7 jan 16:10
5 200 SEK
7 jan 16:10
5 000 SEK
7 jan 11:46
4 700 SEK
7 jan 11:45
4 500 SEK
7 jan 11:45
4 500 SEK
6 jan 16:36
3 700 SEK
6 jan 16:36
3 500 SEK
6 jan 16:36
3 200 SEK
6 jan 16:36
3 000 SEK
6 jan 15:26
2 200 SEK
5 jan 12:34
2 000 SEK
5 jan 10:26
400 SEK