Manuskriptsidor/målningar, tre stycken, Persien/Iran, sen Qajardynasti / 1900-talets första del.
Tusch och gouache på papper. Två figurscener med jakt och spel i landskap, ett dubbelsidigt manuskriptblad med inskription samt pas med instrument i trädgård. 22,5 x 16, 25,5 x 16 respektive 29,5 x 20 cm.
Fläckar och skador. Två med dedikation.
Auktionen avslutas
8 dagar 22 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor