Skål lergods, centrala Asien, 1200-tal

Konisk form. Diameter 15 cm, höjd 8 cm.

Lagningar.

Proveniens

1974 he was hired by Beijer Invest to be based in Japan.

Auktionen avslutas
8 dagar 22 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V18