Vas, silver, Persien (Iran), 1900-tal.

Ovoid form, avsmalnande mot foten. Rik dekor i relief med motiv av fåglar, blommor och bladverk. Höjd 10 cm.
Vikt ca 158 gram.

Slitage. Bucklor. Inristat personnummer undertill.

Auktionen avslutas
9 dagar
1 500
144
163
Utropspris
2 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
20 jan 19:25
1 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V30