Gustaf Ankarcrona kandelabar ett par sk Tuppljusstake Käck & Hedbys Leksand 1900-tal

För tre ljus vardera, smide, höjd ca 55 cm

Åldersrelaterat slitage.

Dekoren på stakarna har följande betydelse;
Tuppen - Vaksamheten
De tre ljusen - Treenigheten
Taggarna - Törnekronan
De tolv löven - De tolv apostlarna
De tio hålen - Tio guds bud
Hjärtat - Kärleken

Auktionen avslutas
5 timmar 43 minuter
1 500
144
163
Utropspris
1 800 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (17 bud)
17 jan 19:54
1 500 SEK
17 jan 19:53
1 400 SEK
17 jan 19:53
1 400 SEK
17 jan 16:43
1 300 SEK
17 jan 8:44
1 200 SEK
16 jan 21:33
1 100 SEK
16 jan 21:33
1 000 SEK
16 jan 21:33
1 000 SEK
13 jan 20:31
900 SEK
13 jan 10:23
850 SEK
13 jan 10:22
800 SEK
13 jan 10:22
800 SEK
12 jan 22:40
750 SEK
12 jan 22:40
700 SEK
12 jan 22:40
700 SEK
12 jan 19:49
350 SEK
12 jan 16:54
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Bukowskis Malmö