Gräddsnipor 3 st silver 1900-tal

Kaskformad, stämplad Carl Fredrik Carlman Stockholm 1910 höjd ca 11,5 cm,
Bukig på tre ben med smal snås svenska importstämplar samt Gawa Malmö 1941 (?),
bukig på tre ben Danmark 1909 höjd ca 9 cm,
total vikt ca 320 gram

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Bucklor. Repor.

Auktionen avslutas
6 dagar 22 timmar
300
29
33
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
12 jan 16:21
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Bukowskis Malmö