Anna-Lisa Thomson

(Sverige, 1905-1952)
Anna-Lisa Thomson
(Sverige, 1905-1952)

Fruktfat samt skål Uppsala Ekeby 1900-talets mitt lergods

Dekor i relief, diameter ca 25-41 cm

Bruksslitage. Repor.

Formgivare

Klubbat pris
1 100
105
119
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
19 jan 15:56
1 100 SEK
19 jan 15:13
1 000 SEK
19 jan 15:13
1 000 SEK
19 jan 15:11
950 SEK
19 jan 15:11
900 SEK
19 jan 11:22
850 SEK
19 jan 11:22
800 SEK
18 jan 19:58
750 SEK
18 jan 19:55
700 SEK
18 jan 19:55
700 SEK
18 jan 18:44
550 SEK
18 jan 17:04
500 SEK
18 jan 17:04
500 SEK
14 jan 13:30
350 SEK
13 jan 15:56
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13