Hertha Bengtson

(Sverige, 1917-1993)
Hertha Bengtson
(Sverige, 1917-1993)

Servis 9 dlr "Koka blå" Rörstrand 1900-talets mitt porslin

Bestående av;
2 djupa skålar diameter 21 cm,
1 karott med lock,
1 karott med snip,
3 djupa rektangulära skålar längd 23-28-29 cm,
1 avlångt fat längd 39 cm,
1 serveringsfat längd 30 cm

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Formgivare

Auktionen avslutas
3 dagar 3 timmar
650
62
71
Utropspris
1 800 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
16 jan 7:34
650 SEK
16 jan 7:34
600 SEK
16 jan 7:34
550 SEK
16 jan 7:34
500 SEK
14 jan 13:25
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Bukowskis Malmö