I samlarens värld – del ett

Denna samling innehåller föremål som talat till vår samlare, det är föremål av olika karaktär och värde. Samlaren har fyllt sitt hem med föremål som då de införskaffades hade en mening och stämde in i ett kontext som kanske vi inte ser men som var tydligt för vår samlare. Nu är det tid att dessa föremål får tala till en ny samlare och förgylla dennes samling. Vi önskar er välkomna att botanisera bland denna mängd av roliga, udda och spännande föremål.

38 föremål
Soffa 1960-tal.
6d 16 tim
Soffa 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Skåp sent 1800-tal.
6d 16 tim
Skåp sent 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
1 800 SEK
Piedestal Gemla Diö 1920/30-tal.
6d 19 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Piedestal Kina 1900-tal.
6d 19 tim
Piedestal Kina 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Karmstol 1900-tal.
6d 20 tim
Karmstol 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
Bänk omkring 1900.
6d 20 tim
Bänk omkring 1900.
Inga bud
Utropspris
1 800 SEK
Spegel med konsolbord omkring 1900.
6d 20 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tallrikshylla 1900-tal.
6d 20 tim
Tallrikshylla 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
1 500 SEK