909446
Estrid Ericson
(1894-1981)
Estrid ericson, "etruskiska halsbandet", firma svenskt tenn, 1940-50-tal.

ESTRID ERICSON, "Etruskiska halsbandet", Firma Svenskt Tenn, 1940-50-tal.

Tenn. Längd 41 cm.

Slitage och smärre repor.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
7 200
676
746
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
8
21 maj 2017 20:07
7 200 SEK
21 maj 2017 20:07
7 000 SEK
8
21 maj 2017 20:06
6 700 SEK
21 maj 2017 20:06
6 500 SEK
8
21 maj 2017 20:05
6 200 SEK