SNÖSTJÄRNA, NK 2016.

SNÖSTJÄRNA, NK 2016.

Handmålad glasfiber. Höjd 60 cm.

Obs! Detta föremål visas fram till och med den 16 januari på Nordiska Kompaniet Östra Hamngatan 42 i Göteborg. Därefter i Bukowskis Markets lokaler Frihamnen 16A Göteborg. Utlämning sker som vanligt hos Bukowskis Market.

Smärre slitage.

Proveniens

Nordiska Kompaniets julskyltning 2016.

Föremålet i denna auktion har ingått i NKs julskyltning 2016 och är ej avsett för vidare kommersiellt utställningssyfte.
Intäkterna från auktionen skänks oavkortat till Rädda barnen.

Utropspris
1 000 SEK