PARTI MAJOLIKA, 5 delar, delvis Rörstrand och Gustafsberg, 1800-talets andra hälft/sekelskiftet 1900.

Ett par kannor/vaser i form av fiskar. Vas med reliefdekor av blommor och blad. Vas med indragen hals och konturerad mynning. Ljusstake med balusterformat skaft. Höjd 19,5- 40 cm.

Slitage. Flertalet nagg. Lagningar. Sprickor. En vas med skadad mynning.

Utropspris
2 000 SEK