JARDINIÈRE, samt YTTERFODER, majolika, Gustavsberg och Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900.

Polykrom dekor i relief. Jardinièrens längd 42 cm. Ytterfodret höjd ca 25 cm.

Slitage. Krackelyrer. Nagg. Spricka. Omfattande dekorbortfall.

Utropspris
2 000 SEK