PARTI STOP, åtta stycken, majolika, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900.

Varierande modeller med polykroma glasyrer. Flertalet märkta. Höjd 13,5 - 15,5 cm.

Slitage. Krackelyr. Omfattande lagning. Nagg.

Utropspris
1 500 SEK