OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-talets första hälft

Porträtt av dam i blå klänning med vita broderier. 73,5 x 59 cm.

Krackelyr. Repor. Uppfodrad duk. Smärre retuscher.

Utropspris
12 000 SEK