WEEKENDVÄSKA/RESVÄSKA, Björn Borg Designergroup, unikt exemplar 1980-tal

Cognacsbrunt skinn och mocka med silverfärgade detaljer. Märkt "BJÖRN BORG DESIGNGROUP". Fodrad med svart tyg. Ca 55 x 35 x 25 cm.

Obetydligt ytslitage. Skrapmärken,

Denna modell togs fram som ett provexemplar men kom aldrig i produktion.

Föremålen visas på Nordiska Kompaniet, Hamngatan 18-20 i Stockholm, den 30 mars - 2 april 2017.
Visning och uthämtning sker på Bukowskis Market, Västberga allé 3, f r o m den 3 april.

Utropspris
3 000 SEK