DEKOR/SKEPPSORNAMENT, 1800-tal.

Tredelad. Bemålat trä med sniderier i form av rocailler och blommor samt förgylld centrerad snäcka. Längd 94 + 78 + 92 cm. Bredd vid mitt 32 cm.

Gulnad. Sprickor. Borrhål. Slitage och skador.

Utropspris
4 000 SEK