Madeleine Pyk – en samling F769

DEKOR/SKEPPSORNAMENT, 1800-tal.

Snidat trä i form av volut och rocailler. Möjligen avsedd för akter eller för. Längd 38 cm, bredd 25 cm, höjd 55 cm.

Sprickor. Kompletterad med ögla i metall. Färgrester. Omfattande dekorbortfall på en sida. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK