Arne Jones E1299

Nils Julihn, Karlshamn bl a, 1700- och 1800-tal, tumlare, 3 st, silver.

Två av Nils Julihn, Karlshamn (verksam 1826-1868), en av Johan Wennerwall, Göteborg (verksam 1737-1768). Diameter ca 6, höjd ca 3 cm. Vikt 47 gram.

Slitage. Bucklor. Skador.

Proveniens

De två av Nils Julihn med i Falk Simons silversamling: FS 416 samt FS 417.

Utropspris
3 000 SEK