FIGURIN, porslin, satsuma. Japan, Meiji (1868-1912).

Föreställandes barn med en satsumavas och mask i handen. Höjd 33 cm.

Slitage. Färgbortfall. Krackelyr. Obetydliga bränningssprickor.

Klubbat pris
3 400
300
313
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
12 sep 2017 9:48
3 400 SEK
12 sep 2017 9:48
3 200 SEK
11 sep 2017 9:49
1 900 SEK
11 sep 2017 9:49
1 800 SEK
10 sep 2017 21:42
1 700 SEK
9 sep 2017 12:25
1 600 SEK
7 sep 2017 22:52
1 500 SEK
6 sep 2017 12:01
1 400 SEK
6 sep 2017 12:01
1 301 SEK
4 sep 2017 13:15
1 300 SEK
4 sep 2017 13:14
1 200 SEK
4 sep 2017 13:14
1 101 SEK
1 sep 2017 20:21
1 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

267. Fredrik Wretman, "Budbäraren (Hermes)".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK