MINIATYRVASER, fyra stycken, satsumagods. Japan, 1900-talets första hälft.

Med fabriksmärking. Dekor av stiliserade växtmönster. Höjd 9-9,5 cm.

Slitage.

Klubbat pris
14 600
1 273
1 332
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
12 sep 2017 22:25
14 600 SEK
12 sep 2017 22:25
14 100 SEK
12 sep 2017 22:25
12 300 SEK
12 sep 2017 22:25
11 800 SEK
12 sep 2017 22:23
7 000 SEK
12 sep 2017 22:23
6 800 SEK
12 sep 2017 22:17
4 000 SEK
7 sep 2017 22:55
3 000 SEK
4 sep 2017 21:49
2 500 SEK
4 sep 2017 13:17
2 000 SEK
4 sep 2017 5:59
450 SEK
2 sep 2017 0:34
400 SEK