KRUKA med LOCK, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).

Rund med fasade hörn och maskaronhänklar. Dekor i imarifärger. Höjd 34 cm. Längd 38 cm.

Locket med insides nagg. Slitage.

Klubbat pris
3 401
302
315
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
11 sep 2017 16:24
3 401 SEK
11 sep 2017 13:48
3 201 SEK
11 sep 2017 13:48
3 150 SEK
11 sep 2017 9:53
3 001 SEK
10 sep 2017 10:15
2 801 SEK
10 sep 2017 10:15
2 650 SEK
8 sep 2017 5:23
2 601 SEK
8 sep 2017 5:23
2 401 SEK
7 sep 2017 22:50
2 400 SEK
6 sep 2017 19:00
2 200 SEK
6 sep 2017 9:26
2 000 SEK
1 sep 2017 17:55
300 SEK