Arne Jones E1299

TRIPOD med LOCK, satsumagods. Japan, Meiji (1868-1912).

Uppsvängda hänklar, lockknopp med fohundar. Målad dekor av palatsscener. Höjd 61 cm.

Två ben med lagningar. Sprickor. Nagg på lockknopp.

Klubbat pris
6 000
569
651
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
12 sep 2017 10:32
6 000 SEK
10 sep 2017 21:45
5 600 SEK
9 sep 2017 21:44
5 000 SEK
7 sep 2017 23:01
4 800 SEK
1 sep 2017 15:21
300 SEK