SKÅL, porslin. Japan, 1700-tal.

Konturerad efter silvermodell, dekor i underglasyrblått av fåglar i landskap. Diameter 27,5 cm.

Ifyllt kantnagg.

Klubbat pris
2 308
204
213
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
12 sep 2017 22:49
2 308 SEK
12 sep 2017 22:49
2 108 SEK
12 sep 2017 22:48
1 988 SEK
12 sep 2017 22:48
1 888 SEK
12 sep 2017 22:48
1 810 SEK
12 sep 2017 22:47
1 600 SEK
7 sep 2017 9:28
1 500 SEK
5 sep 2017 14:52
550 SEK
4 sep 2017 2:09
500 SEK
3 sep 2017 9:39
300 SEK