FIGURIN, satsumagods. Japan, Meiji (1868-1912).

Sittande mansfigur med sakekrus i ena handen och vinbägare i andra. Höjd 24 cm.

Obet nagg. Krackelyr.

Klubbat pris
2 401
228
261
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
8 sep 2017 6:10
2 401 SEK
7 sep 2017 22:59
2 201 SEK
7 sep 2017 22:59
2 100 SEK
5 sep 2017 7:49
2 000 SEK
4 sep 2017 22:20
300 SEK