Madeleine Pyk – en samling F769

VAS, porslin. Japan, tidigt 1900-tal.

Balusterform med dekor i underglasyrblått av fåglar i blommande lövverk. Höjd 37 cm.

Obet slitage.

Klubbat pris
1 720
163
188
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
8
12 sep 2017 19:52
1 720 SEK
9 sep 2017 16:58
1 620 SEK
9 sep 2017 16:58
1 550 SEK
9 sep 2017 16:58
1 520 SEK
9 sep 2017 16:58
1 420 SEK
9 sep 2017 16:04
1 110 SEK
8 sep 2017 23:06
1 010 SEK
8 sep 2017 23:06
1 005 SEK
6 sep 2017 21:03
851 SEK
6 sep 2017 21:03
801 SEK
4 sep 2017 21:08
725 SEK
4 sep 2017 21:08
675 SEK
4 sep 2017 21:07
625 SEK
4 sep 2017 21:07
575 SEK
3 sep 2017 8:58
500 SEK
1 sep 2017 20:33
450 SEK
1 sep 2017 15:34
400 SEK
1 sep 2017 15:19
350 SEK
1 sep 2017 14:36
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02