Madeleine Pyk – en samling F769

HUND, papier maché, Frankrike, omkring år 1900.

Fransk bulldog. Rörligt huvud med skällfunktion när kedjan dras uppåt. Längd 46 cm, höjd 37 cm.

Ställvis slitage. Smärre skador. Nötmärken. Delar av krage saknas.

Klubbat pris
3 700
351
403
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
4 jun 2017 20:46
3 700 SEK
4 jun 2017 20:46
3 500 SEK
4 jun 2017 17:41
3 200 SEK
2 jun 2017 15:39
3 000 SEK
31 maj 2017 14:47
2 200 SEK
25 maj 2017 13:13
2 000 SEK
25 maj 2017 12:36
1 900 SEK
25 maj 2017 7:00
1 800 SEK
24 maj 2017 20:01
300 SEK