913148

HENRI CARTIER-BRESSON

Gelatinsilverfotografi stämplad av fotografen samt av Magnum Photos Incorporated a tergo.

Tre skolflickor. Pressbild. 29,5 x 19,6 cm. Oramad.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. helhetsintrycket är mycket gott.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V61
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist samtida konst, fotografi, grafik

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10509524 bukobject
    • 10509524 thumb
    • 10509525 thumb
    Auktionen avslutas:
    CEST

    11 dagar 4 timmar

    Utropspris: 10 000 SEK

    6 200
    642 EUR
    690 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 6 400 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (5 bud)
    523 apr 20:556200SEK
    423 apr 17:146000SEK
    323 apr 17:085000SEK