913155

HENRI CARTIER-BRESSON

Gelatinsilverfotografi stämplad av fotografen samt av Magnum Photos Incorporated a tergo.

Eldslukare i Paris. Pressbild. 29,7 x 20 cm. Oramad.

Konditionsrapport

Retuscher. Obetydligt ytslitage. helhetsintrycket är gott.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V61
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist samtida konst, fotografi, grafik

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10509520 bukobject
    • 10509520 thumb
    • 10509521 thumb
    Auktionen avslutas:
    CEST

    11 dagar 4 timmar

    Utropspris: 10 000 SEK

    6 201
    642 EUR
    690 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 6 401 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (5 bud)
    524 apr 11:586201SEK
    423 apr 14:332000SEK
    321 apr 20:451000SEK