913201

HENRI CARTIER-BRESSON

Gelatinsilverfotografi stämplad av fotografen samt av Magnum Photos Incorporated a tergo.

Flicka med målning. Pressbild. 29,6 x 20 cm. Oramad.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. Fåtal retuscher bl.a nära flickans ansikte. mjuka hörn. helhetsintrycket är mycket gott.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V61
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist samtida konst, fotografi, grafik

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10509507 bukobject
    • 10509507 thumb
    • 10509508 thumb
    Auktionen avslutas:
    CEST

    8 dagar 6 timmar

    Utropspris: 10 000 SEK

    7 600
    789 EUR
    859 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 7 800 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (9 bud)
    730 apr 11:017600SEK
    829 apr 21:067400SEK
    728 apr 02:027200SEK
    Acceptpris på 7 000 SEK uppnåddes