MODELITTERATUR, 4 volymer: Madeleine Vionnet & Diana Vreeland.

Betty Kirke (Foreword by Issey Miyake), "Madeleine Vionnet", Chronicle Books, 1998; Jacqueline Demornex (Preface by Madeleine Chapsal), "Madeleine Vionnet", Thames & Hudson, 1991; Lisa Immordino Vreeland (With Essays by Judith Clark, Judith Thurman & Lally Weymouth), "Diana Vreeland. The Eyes Has To Travel", Abrams, 2011; (Edited by Alexander Vreeland) "Diana Vreeland. Memos. The Vogue Years 1962-1971", Rizzoli, 2013.

Begagnade. Ej genomgångna. Bruksskick. Slitage.

Klubbat pris
1 800
157
164
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (16 bud)
7 nov 2017 22:35
1 800 SEK
7 nov 2017 22:35
1 700 SEK
7 nov 2017 22:03
1 600 SEK
7 nov 2017 22:03
1 500 SEK
7 nov 2017 22:03
1 450 SEK
7 nov 2017 22:03
1 350 SEK
7 nov 2017 22:02
1 300 SEK
7 nov 2017 22:02
1 200 SEK
7 nov 2017 22:00
1 100 SEK
7 nov 2017 21:59
1 000 SEK
7 nov 2017 21:59
1 000 SEK
7 nov 2017 21:58
600 SEK
7 nov 2017 21:58
550 SEK
6 nov 2017 17:44
500 SEK
6 nov 2017 17:44
450 SEK
29 okt 2017 20:28
300 SEK