Silver BestickSkedar
821278

Sked, icke identifierad mästarstämpel, silver, Norge 1600-talets andra hälft.

Sked, icke identifierad mästarstämpel, silver, norge 1600-talets andra hälft.

Delvis plant skaft med graverad bladdekor, frånsidan med initialer och datering : SOD 1678.

Slitage, bladet med bitmärken, möjligen lagad i bladet.

Klubbat pris
4 400
426
480
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
24 sep 2017 17:51
4 400 SEK
24 sep 2017 17:51
4 200 SEK
24 sep 2017 17:51
4 200 SEK
24 sep 2017 17:50
3 600 SEK
24 sep 2017 17:50
3 400 SEK