Sked, silver, Bergen 1600-tal.

Plant skaft med graverad dekor av stiliserat pärlband. Frånsidan med initialer: MOD.

Bruksslitage, ristmärken.

Klubbat pris
3 000
266
281
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
15 sep 2017 4:52
3 000 SEK
14 sep 2017 22:21
300 SEK