Icke identifierat bomärke, sked med kulknopp, silver, troligen Norge 1600-tal.

Bladets insida med spår av förgyllning, delvis tvinnat skaft, i bladet gravyr. Längd 15,5 cm, vikt

Slitage.

Klubbat pris
4 000
355
370
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
14 sep 2017 4:14
4 000 SEK
14 sep 2017 4:14
300 SEK