Apostelsked, silver, ostämplad, 1600-talets början.

Delvis förgylld, dubbel kerubknopp, skaftet med pålagd dekor av apostel samt stansad text: S: IACOBVS, frånsidan: A1201A samt bladet med gravyr. Längd 22,5 cm, vikt 80 gram.

Bruksslitage.

Klubbat pris
4 600
408
426
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
24 sep 2017 22:23
4 600 SEK
24 sep 2017 22:23
4 400 SEK
24 sep 2017 17:27
4 200 SEK
15 sep 2017 4:51
4 000 SEK