Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Sked med kulknopp, silver, ostämplad, 1800-talets slut / 1900-talets början.

Skeftet delvis vridet och delvis gjutet med dekor av Jungfru Maria, frånsidan med gravyr och initialer. Längd 21 cm, vikt 100 gram.

Bruksslitage.

Klubbat pris
1 000
97
111
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
17 sep 2017 17:31
1 000 SEK
17 sep 2017 10:59
500 SEK
16 sep 2017 23:58
355 SEK