Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Skedar, ett par, silver, ostämplade, sannolikt Norge 1700-talets början.

Plana skaft med graverade tvärband samt blomma, bladets frånsida med banddekor. Länd 17 cm, total vikt 49 gram.

Lätt bruksslitage.

1 150
111
127
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
24 sep 2017 21:52
1 150 SEK
24 sep 2017 20:37
1 050 SEK
24 sep 2017 18:30
750 SEK
17 sep 2017 10:58
300 SEK