Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Skedar med kulknopp, 2st, silver, otydliga stämplar, Skandinavien 1700-talets förra hälft.

Delvis tvinnade skaft, bladen med graverad dekor. En frånsida med initialer och datering 1721. Längd 14 cm, vikt 25 resp 28 gram.

Slitage.

Klubbat pris
4 203
407
466
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
24 sep 2017 22:27
4 203 SEK
24 sep 2017 22:27
4 003 SEK
24 sep 2017 22:21
3 800 SEK
24 sep 2017 22:21
3 600 SEK
24 sep 2017 20:36
3 400 SEK
24 sep 2017 20:36
3 200 SEK
24 sep 2017 0:55
3 000 SEK
13 sep 2017 21:53
1 111 SEK
13 sep 2017 18:51
300 SEK