Skedar med kulknopp, 2st, silver, otydliga stämplar, Skandinavien 1700-talets förra hälft.

Delvis tvinnade skaft, bladen med graverad dekor. En frånsida med initialer och datering 1721. Längd 14 cm, vikt 25 resp 28 gram.

Slitage.

Klubbat pris
4 203
371
387
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
24 sep 2017 22:27
4 203 SEK
24 sep 2017 22:27
4 003 SEK
24 sep 2017 22:21
3 800 SEK
24 sep 2017 22:21
3 600 SEK
24 sep 2017 20:36
3 400 SEK
24 sep 2017 20:36
3 200 SEK
24 sep 2017 0:55
3 000 SEK
13 sep 2017 21:53
1 111 SEK
13 sep 2017 18:51
300 SEK