Medicinsked, silver, omärkt, 1600-tal.

Skaftet med krönande björn, bladets frånsida med initialer. Längd 20 cm, vikt 46 gram.

Slitage.

2 660
235
245
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
24 sep 2017 18:42
2 660 SEK
24 sep 2017 13:34
2 200 SEK
15 sep 2017 17:03
1 800 SEK